Pažinkite mane muzikoje. Jos mano gyvenime buvo daugiausia dar tada, kai tėveliai su dainom ir lopšinėm laukė gandro, nešančio mažą triukšmaujančią mergaitę. Gamta tuo metu spurdėjo nekantrumu: juk  buvo likusios tik kelios dienos iki labiausiai žvaigždėto metų mėnesio – rugpjūčio. Tik susipažinusi su tėvais, supratau, kad sutarsime: jie mėgo dainuoti man, o aš – jiems. Tiesa, mano dainos tuo metu sukeldavo ne tik džiaugsmo, bet ir galvos skausmo – galbūt dėl to, kad serenadas mėgdavau traukti naktimis. Paaugus supratau, kad negaliu sustoti. Mama buvo ta, kuri nepailstančiai palaikė, skatino ir kaip tikra matematikė protingai apsvarstydavo kiekvieną žingsnį muzikos keliu. Tėtis yra muzikantas, todėl daugiausiai dainavau su juo ir savo seserimis. O solo užtraukiau šešerių.

 

             Didi man buvo 1994-ųjų diena – tąsyk pirmąkart sudalyvavau „Dainų dainelėje“. Kadangi esu lenkaitė, dainavau vaikiškas daineles lenkų kalba. Pačios pirmosios buvo apie tai, kas man svarbu iki šiol – gėlės. Tiek metų praėjo, bet vis dar jaučiu ta pačia styga – labai mėgstu rūpintis augalais. Atsimenu ir tokią vaikų pamėgtą dainelę „Asa tadarasa”. Smagu buvo, kai po vieno pasirodymo mano, mažos mergaitės, dainas vis dažniau išgirsdavau dainuojant ne tik lenkų, bet ir lietuvių tarpe. Nuo to karto nutariau augti „Dainų dainelės“ scenoje. Mokausi Trakų rajono Rūdiškių vidurinėje mokykloje, taip pat Rūdiškių muzikos mokykloje, kurioje baigiau fortepijono bei smuiko klasę. Dėl artimesnės draugystės su šiais instrumentais scenoje jaučiausi vis drąsiau. Buvau tokia mažutė dama –  dainuodavau prancūziškai, pasipuošusi močiutės siūtomis suknelėmis ir baltomis pirštinaitėmis. Tos pirštinaitės tarsi priaugo prie manęs ir daugeliui tapo įsimintinu ženklu. Žmonės vis klausdavo: „Evelina, o kur tavo pirštinaitės?“

 

            Šešis kartus tapus „Dainų dainelės“ laureate, veržiausi į neišbraidytas pievas. Džiaugiuosi, kad kelyje sutikau žmonių, iš kurių galėjau ko nors pasimokyti. Teko dainuoti kartu su įžymiais lenkų dainininkais: Eleni, Mietek Ščesniak bei grupe „Blue Cafe“. Laikas bėgo, o aš keliavau iš vieno dainų konkurso į kitą. Tarptautiniai festivaliai Lenkijoje, Vokietijoje, kitose šalyse…Visur sulaukdavau pripažinimo, žmonių palaikymo ir tikėjimo manimi. Todėl nebuvo sunku augti su muzika.

 

            Vienintelį kartą gyvenime, prieš stojant į universitetą, mane aplankė abejonės: galbūt jau laikas mesti dainavimą ir užsiimti kuo nors rimtesniu? Laimei, menas manyje buvo stipresnis už visus kitus dalykus, todėl Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje pabaigiau džiazo vokalą.

 

            Dar studijuodama inicijavau ir pati dalyvavau tokiuose projektuose kaip ,,Meilės Istorijos Pagal Edith Piaff“, ,,Chopin Jazz inn“ ir  ,,All that Cabaret Muzikoje esu drąsi ir atsidavusi, todėl kasmet mano dalyvaujamų projektų gretas papildo net keli intriguojantys pavadinimai.  Pavyzdžiui,  mano muzikiniame žemėlapyje atsirado ,,Monmartro gatvelės“,  ,,Brodvėjaus Miuziklai“ bei „Alicija Vilniaus šalyje“. Mėgstu konceptualius koncertus, tad įgyvendinau savo idėjas projektuose „Flirtas tango žingsniu”, ,,Kalėdinis atvirukas“, ,,Su meile, Barbrai Streisand“, ,,Neišsiųsti meilės laiškai“. Visada svajojau vaidinti teatre, tad drąsiai išbandžiau save miuzikluose „Aida“, „Kabaretas“ ir ,,Jūratė ir Kąstytis“.

 

 

            Priėmiau ir televizinius iššūkius. 2010 metais draugų paskatinta dalyvavau  Nacionaliniame Eurovizijos dainų konkurse, kur iškovojau 3 vietą. Po metų  sulaukiau kvietimo į projektą „Žvaigždžių duetai“, kur mums su aktoriumi Jokūbu Bareikiu sekėsi išties puikiai. Deja, projektui įpusėjus teko jo atsisakyti… dėl dar didesnės sėkmės. Antrąkart bandžiusi jėgas Eurovizijos atrankoje, tais metais aš laimėjau! Taigi iškeliavau atstovauti Lietuvą su daina ,,C’est ma vie“, kurią man sukūrė geras draugas pianistas ir kompozitorius Paulius Zdanavičius. Dvi savaites Diuseldorfe buvo nuostabiausios mano gyvenime. Didžiulis klausytojų ir žiniasklaidos dėmesys, pasitikėjimas ir palaikymas tiesiog pakėlė mane ant sparnų.  Tai buvo didžiausia mano gyvenime scena, kuriai jaučiausi pasiruošusi ir be baimės atstovavau sau, mane visada palaikiusiai šeimai ir gerbėjams.

     2013 m. išsipildė dar viena mano svajonė. Ne paslaptis, jog dievinu Barbra Streisand balsą, mane be galo žavi jos dainos ir inteligentiškas muzikos supratimas. Su Gintaru Rinkevičiumi sukurtas muzikinis projektas taip ir vadinosi – „Su meile Barbrai“.  Didžiuojuosi bendra kūrybine veikla su aukščiausio lygio profesionalais – maestro bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.  Esu dėkinga likimui už daugybę puikių įkvepiančių žmonių, kuriuos sutinku savo muzikiniame kelyje.

             Tokia aš, Evelina Sašenko. Susidėliokit mane iš gyvenimo gabalėlių. Kiekvienas paminėtas čia tam, kad niekada manęs nepaliktų. O šiandien vėl su nekantrumu judu į priekį, nes tikiu, kad muzikoje esu tai, kas dar BUS.

 

             Laimėjimai, apdovanojimai ir projektai:

*  Šešis kartus tapau „Dainų dainelės“ konkurso laureate (1994; 1996; 1998; 2000; 2002; 2004;)

* 1998 m. dalyvavau tarptautiniame festivalyje Lenkijoje: „Tuchola-98“, kur užėmiau  I – ąją vietą;

* 1999m. tarptautiniame festivalyje Lenkijoje:  „Majowa nutka“ („Gegužės nata”) laimėjau „Bronzinės natos“ apdovanojimą;

* Pasauliniame dainų festivalyje „Konin 2002“, vykusiame Lenkijoje, buvau pažymėta kaip perspektyvi dainininkė;

*  2002 m.  dalyvavau pasauliniame dainuojamosios poezijos festivalyje, skirtame lenkų poetės Marijos Konopnickajos atminimui. Ten su savo dainomis iškovojau pagrindinį prizą – „Grand Prix“;

* 2003 m. pavasarį dalyvavau LTV projekte „Mažųjų žvaigždžių valanda“ ir patekau į projekto finalinį koncertą.;

* Lenkijoje, Opolės mieste vykusiame dainos festivalyje ,,Było przedszkole – czas na Opole” laimėjau pagrindinį prizą;

* 2003 m. respublikiniame lenkiškos dainos festivalyje „Rūdiškės – 2003“ buvau apdovanota  „Grand Prix“ ;

*  2008 m. buvau apdovanota „Golden Plate“ tarptautiniame festivalyje The International Festival of Autors and Composers of Polish Song- Wrzesnia  2008“ ;

* 2008m. pelniau II vietą  tarptautiniame Prancūziškos dainos Festivalyje ,,Chantons a Vroclav“ ;

* 2009m. Su Maestro Gintaro Rinkevičiaus orkestru  dalyvavau Leonardo Bersteino projekte ,,Mass“ bei ,, Can you feel the love to night“ (2010 m.); ,,All that jazz“(2013 m.); ,,Meilės dainos“ (2014 m.); ,, Gražiausia filmų muzika“ (2016 m.); ,, Miuziklų vakaras“ (2016 m.);

* 2009 m.  dalyvavau Lietuvos Televizijos projekte ,,Triumfo Arka“ ;

* 2009 m. Dalyvavau tarptautiniame festivalyje ,,Kopenhagos Kultūros Naktis“ ;

* 2010 m. užėmiau III vietą Nacionaliniame „Eurovizijos“ finale;

* 2010 m. rudenį išleidau projekto ,,Chopin jazz inn“ albumą;

*2011 m. atstovavau Lietuvą „Eurovizijos“ finale Vokietijoje. Pirmąjame Eurovizijos pusfinalyje komisija Lietuvai skyrė maksimalų balų skaičių – 113 balų.

* 2011 m. tarptautiniame dainų konkurse Carpathia ( Rzeszów-2011)  užėmiau III vietą.

* 2012 m. tarptautiniame Šlagerių festivalyje laimėjau ,,Šlagerių karalienės“ titulą.

* 2013 m dalyvavau Lietuvos Televizijos projekte,, Auksinis Balsas“;

* 2013 m. išleidau projekto ,,Meilės istorija pagal Edith Piaf“ albumą.

*2016 m. ALFRED SCHNITTKE – „Fausto kantata“ ( Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS  LNSO)

*2016 m. Roko operos “Jūratė ir Kastytis” pastatymas ir gastrolės- mamos vaidmuo

*2016 m. Nacionalinėje Filharmonijoje festivalio ,,Pokrovskije kolokola “ metu buvo pristatytas naujas Algirdo Martinaičio kūrinys – „Sakmė apie gyvenimą”(premjera) – atlikau jaunosios vaidmenį.

*2016 m. Paruošta nauja auksinių Maestro Benjamino Gorbulskio dainų programa, kartu su Liudu Mikalausku ir Vilniaus miesto šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

*2016 m. Gruodžio menesi šv. Kotrynos bažnyčioje buvo nufilmuotas (LRT) koncertas ,,Dainuok man Tango „. Projekte dalyvavo akordeonininkas Nerijus Bakula bei  Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

*2017 m. Pauošta nauja prancūziškų dainų programa „Neišsiųsti meilės laiškai”.

*2017 m. Rugsėjo mėn. Vaidilos teatre buvo nufilmuotas (LRT ) konceras „Chopin Jazz inn”.

*2018 m. komisijos narė baltijos šalių vaikų ir jaunimo muzikiniame tv projekte ,,BRAVO“. Projektą trasliavo 3 baltijos šalių televizijos  ETV+, LTV7, LRTplius.

*2018 m. paruošta lenkiškų kalėdinių giesmių programa ,,Narodzony na sianie“ kartu su Lenkijos muzikantais bei dainininkų Daniel Orynicz Cebula. Išleistas kompaktas.

*2019 m. paruošta nauja programa „Kelionė aplink pasaulį per 80 min. kartu su Evelina Sašenko”.

*2019 m. komisijos narė 2 sezono, baltijos šalių vaikų ir jaunimo muzikiniame tv projekte ,,BRAVO“. Projektą transliavo 3 baltijos šalių televizijos  ETV+, LTV7, LRTplius.

*2019 m. išleistas autorinių dainų albumas ,,Jausmai“. Pristatymas buvo nufilmuotas LRT televiziją šv. Kotrynos bažnyčioje.

*2022 m. naujas projektas su Lietuvos valstybinių orkestrų bei Maestro Gintaru Rinkevičium ,,Viva La Diva“.

*2023 m. kartu su Klaipėdos kamerinių orkestru paruošėme Edith Piaf dainų programa.

*2023 m. paruošta bei pristatyta nauja muzikinė programa kartu su dainininku Egidijumi Bavikinu bei pianistu Pauliumi Zdanavičiumi ,,Golden Brodwey“.

*2023 m. premjera muzikinio spektaklio skirto lenkiškos pokario dainininkės, aktorės garbei ,,Ordonówna,,. Premjera įvyko Senajame Vilniaus Teatre.

*2023 m. kartu su simfoninių pūčiamųjų orkestrų paruošta kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus dainų programa.

*2023 m. turėjau garbės Mindaugo karūnavimo dienos šventėje atlikti dainą mūsų šalies bei Lenkijos prezidentams.

*2023 komisijos narė (2 sezonai ), didžiausio muzikinio lenkiškos dainos konkurso ,, Czas na przebój”. Laidą filmavo TVP Wilno.

 

 

 

 

 

 

 

Evelina Sašenko

 

X